Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu. Ptejte se vy!

Česká republika zaujímá přední příčky v počtu onkologických onemocnění. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Přemýšleli jste už někdy, co to znamená pro vaši rodinu?

Není nutné propadat panice, ale mávnout nad rizikem onemocnění rakovinou rukou s tím, že „já ten třetí nebudu“, by se také nemuselo vyplatit. 

Pravděpodobnost, že každý z nás má ve svém okolí někoho, komu rakovina změnila život, je velká. Případy nádorového onemocnění jsou bohužel častější, než těžká zranění či smrt úrazem při autonehodě nebo sportu. Proto je lepší být připravený na nejhorší variantu, která třeba nakonec ani nenastane, než nechat své blízké na holičkách. 

Fénix „proti“ rakovině

Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) nabízí od září nové neživotní pojištění Fénix, které před onemocněním rakovinou sice nikoho neochrání, ale dokáže finančně zajistit zbytek rodiny v těžkých chvílích, kdy lékaři potvrdí diagnózu onkologického onemocnění. 

Pojišťovna v takovém případě vyplatí hned po diagnóze 40 % pojistné částky. Pojistná smlouva se uzavírá na pět let a není podmíněna vstupní lékařskou prohlídkou ani potvrzením o příjmu. 

Investice do života

Například sedmačtyřicetiletý muž pojištěný na jeden milion korun zaplatí ročně na pojistném 3 292 korun. 

Foto: PVZP

V případě stanovení diagnózy pak může počítat se čtyřsettisícovým plněním. Další peníze, maximálně až do výše pojistné částky 1 000 000 Kč, pojišťovna vyplatí tak, jak postupuje léčba. Je na klientovi, jaký si zvolí limit pojištění. Horní hranicí je 5 000 000 Kč, což je částka, která stoprocentně zabezpečí rodinu pro případ dlouhodobého výpadku příjmu.

Je zcela na rozhodnutí klienta, k čemu peníze použije. Někdo splatí úvěr, jiný uhradí předem poplatky za byt. Další se rozhodne zpříjemnit si život a splnit si odkládaný sen.

Nové pojištění Fénix pro případ rakoviny si můžete sjednat na kterékoli pobočce PVZP nebo VZP ČR. Více informací a kontakty najdete na www.pojistenifenix.cz.

 

Zdroj: Zet

Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu. Ptejte se vy! Foto: VZP

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.