Největší ruský těžař zlata Polyus vstoupí na ruskou a britskou burzu

Největší ruská společnost pro těžbu zlata Polyus PJSC nabídne stávající i nové akcie na moskevské i londýnské burze. Informovals o tom agentura Reuters. Hodnota nabízeného sedmiprocentního podílu při současné ceně akcií činí asi 700 milionů dolarů (16,3 miliardy Kč). Součástí tohoto prodeje bude i nabídka nových akcií, z níž by společnost měla získat kolem 400 milionů dolarů (9,36 miliardy Kč). 

Další příjmy plynoucí z prodeje stávajících akcií půjdou ve prospěch majoritního vlastníka, jímž je rodina ruského miliardáře Sulejmana Kerimova.

Finanční prostředky hodlá subjekt s tržní kapitalizací 9,9 miliardy dolarů využít k vyrovnání části dluhů a na financování projektů.

Mateřská společnost Polyus Gold International Ltd. odešla z londýnské burzy v roce 2015 po uvalení západních sankcí na Rusko.

Polyus disponuje čtvrtými největšími světovými zásobami zlata. Loni firma vytěžila 1,97 milionu uncí, což byl nárůst o 12 procent. Podle objemu těžby byla osmým největším těžařem zlata na světě.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Největší ruský těžař zlata Polyus vstoupí na ruskou a britskou burzu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. BBC: Donald Trump kritizoval londýnského starostu

  Společnost ·

  Londýnského starostu Sadiqa Khana po teroristických útocích kritizoval americký prezident Donald Trump. Khan podle Trumpa situaci podceňoval, protože Londýňanům tvrdil…

 2. Černá Hora dnes oficiálně vstoupí do NATO

  Společnost ·

  Černá Hora se dnes slavnostním uložením přístupových dokumentů na americkém ministerstvu zahraničí oficiálně stane 29. členem Severoatlantické aliance (NATO). Ceremoni…

 3. Začal boj o osvobození Rakky od IS

  Společnost ·

  Operace s cílem osvobodit město Rakka, které je baštou Islámského státu (IS) v Sýrii, už začala. Turecko o tom informovaly Spojené státy, oznámil dnes turecký premiér …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.