Největší lyžařská střediska na Slovensku zvýší ceny skipasů

Největší lyžařská střediska na Slovensku v nadcházející zimní sezoně mírně zvýší ceny skipasů. Vyplývá to z nových ceníků skiareálů ve Vysokých a Nízkých Tatrách.

Za jednodenní lístek na vleky a lanovky v největším slovenském lyžařském středisku Jasná u města Liptovský Mikuláš zaplatí dospělý lyžař u pokladny v hlavní sezoně 39 eur (asi 1050 Kč), což je o jedno euro více než před rokem. Cena šestidenního skipasu zůstala na 199 eurech (5370 Kč).

Připlatí si také lyžaři, kteří zamíří do Vysokých Tater. Denní skipas v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese zakoupený u pokladny v hlavní sezoně, která tam potrvá od letošního 26. prosince do 19. března příštího roku, zdraží o dvě eura na 35 eur (945 Kč). Šestidenní permanentka přijde na 179 eur (4830 Kč), zatímco v předchozí sezoně to bylo 174 eur. Mimo hlavní sezonu budou skipasy levnější.

Zmiňovaná střediska provozuje společnost Tatry mountain resorts (TMR), která hlavně v minulých letech investovala do jejich modernizace. V rámci svého věrnostního programu TMR poskytuje lyžařům slevu při nákupu skipasů přes internet.

Pro aktivní lyžaře nabízí TMR do konce října sezonní skipas. Sezonní lístek do slovenských středisek společnosti přijde dospělého na 249 eur (6720 Kč), v kombinaci s možností lyžovat nejen ve Vysokých a Nízkých Tatrách, ale také ve Špindlerově Mlýně v České republice stojí skipas pro celou nadcházející sezonu 299 eur (8070 Kč).

Ceny pro nadcházející sezonu nezveřejnila všechna slovenská lyžařská střediska. Například na Donovalech na středním Slovensku bude skipas v hlavní sezoně stát stejně jako v předchozí sezoně 26 eur (zhruba 700 Kč).

Větší lyžařská střediska na Slovensku nabízejí také možnost vypůjčení lyží. Poplatek se liší v závislosti na půjčovně a typu lyží, například v Jasné se v minulé sezoně pohyboval zhruba od 15 do 25 eur (405 až 675 Kč) na den. Vypůjčení kompletní výbavy včetně lyžařských bot bylo dražší.

 

 

Zdroj: ČTK

Největší lyžařská střediska na Slovensku zvýší ceny skipasů Foto: Martin Valigursky / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Hostit olympijské hry? Děkuji, nechci

  Byznys ·

  Nová starostka italského hlavního města Říma nedávno odmítla podpořit kandidaturu metropole na hostování letních olympijských her v roce 2024. Podle ní si zadlužený Ří…

 2. USA připravují odvetný kyberútok proti Rusku

  Společnost ·

  Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) na žádost prezidenta Baracky Obamy připravuje možnosti, jak proti Rusku provést odvetný kybernetický útok. Informovala o to…

 3. Facebook vypnul reklamu v celém Thajsku

  Byznys ·

  Sociální síť Facebook vypnula na thajském trhu veškerou reklamu. K tomuto neobvyklému kroku přistoupila po smrti tamního krále Pchúmipchona Adunjádeta, který byl nejdé…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.