Největší hotelový řetězec je na dohled, akcionáři Marriotu i řetězce Starwood schválili převzetí

Akcionáři společností Marriott International a Starwood Hotels & Resorts Worldwide v pátek schválili plán na spojení podniků. Vznikne tak největší hotelový řetězec na světě s pěti a půl tisíci nemovitostmi. Marriott nabízí za převzetí konkurenta Starwood zhruba 12,4 miliardy dolarů (294 miliard Kč) v hotovosti a v akciích.

„Naše týmy pokračují v plánovaní integrace obou podniků,“ uvedl generální ředitel společnosti Marriott Arne Sorenson. Transakce by podle Marriottu mohla být dokončena v polovině letošního roku. Akcionáři Marriottu  hlasovali z 97 % ve prospěch dohody. Pro bylo také 95 % akcionářů řetězce Starwood.

O převzetí řetězce Starwood usilovala i čínská společnost Anbang, která ale svou nabídku v hodnotě 14 miliard dolarů stáhla. Třítýdenní boj mezi Marriott a Anbang zdůraznilo podle BBC rostoucí roli čínských společností v globálních fúzích a akvizicích.

Starwood provozuje zhruba 1270 ubytovacích zařízení ve 100 zemích světa, zejména pod značkami Sheraton a Westin. Spojením firem Marriott a Starwood tak vznikne největší hotelový řetězec světa s více než 5500 hotely ve více než 100 zemích světa, včetně České republiky.

Transakci ještě musejí schválit regulační orgány v EU a Číně, v USA již schválena byla.

 

 

Zdroj: BBC, ČTK, Zet

Největší hotelový řetězec je na dohled, akcionáři Marriotu i řetězce Starwood schválili převzetí Foto: Alexander Tolstykh / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.