Největší evropský výrobce domácích spotřebičů Electrolux se dostal do ztráty

Švédská společnost Electrolux, která je největším výrobcem domácích spotřebičů v Evropě, se ve čtvrtém čtvrtletí propadla do ztráty. Výsledky podniku byly zasaženy restrukturalizačními náklady a slabou poptávkou v Evropě. Firma dnes oznámila, že prodělala 987 milionů švédských korun (tři miliardy Kč) po zisku 242 milionů švédských korun před rokem.

Celkové tržby společnosti ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesly o jedno procento na 28,8 miliardy švédských korun. Generální ředitel podniku Keith McLoughlin dnes slíbil kroky k posílení ziskovosti, a to zejména na evropské trhu.

Firma navíc předpověděla, že poptávka na evropském trhu letos poprvé za tři roky stoupne. Potvrdila, že počítá rovněž s pokračujícím růstem v Severní Americe. Očekává však pokles prodeje na brazilském trhu.

Electrolux je druhým největším výrobcem domácích spotřebičů na světě po americkém konkurentovi Whirlpool. V České republice působí od roku 1994.

Zdroj: ČTK

Největší evropský výrobce domácích spotřebičů Electrolux se dostal do ztráty Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.