Největší český výrobce oken mění majitele, až čtvrtinu získají manažeři

Největší český výrobce oken Window Holding mění po roce a půl majitele. Většinu akcií nově kontroluje investiční skupina ICP Group, až čtvrtinu cenných papírů společnosti pak získají její vlastní manažeři. Cena za stoprocentní podíl v podniku se pohybuje kolem půl miliardy korun. Napsal to dnes server  IHNED.cz .

Window Holding vyrobí každé páté okno prodané v Česk republice, firmě patří mimo jiné značka Vekra. Za novým majitelem ICP Group stojí podle serveru Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners.

Okenářskou firmu dostaly do problémů velké bankovní úvěry, které si vzala na předchozí silnou expanzi. Před rokem a půl asi deset vlastníků včetně Jana Sýkory, spolumajitele a ředitele makléřské Wood & Company, prodalo firmu slovenským investorům a hlavnímu dodavateli skla. Od nich ji nyní kupuje ICP.

ICP skoupila pohledávky vůči Window Holdingu a domluvila se s jeho managementem. „Byla to složitější transakce, jednání trvala zhruba rok,“ uvedl David. V holdingu počítá ICP s akciovým podílem managementu. „Maximálně půjde o 25 procent,“ dodal David.

Přeměnou dluhů na kapitál se firmě snížily náklady na splátky a úroky. Plánuje růst tržeb z loňských 1,4 miliardy korun o zhruba 14 procent na letošních 1,6 miliardy Kč. Provozní zisk EBITDA loni dosáhl přibližně 70 milionů korun.

Okenářská skupina má čtyři výrobní závody v Lázních Toušeň, ve Velkém Meziříčí, v Husinci a v Zašové. Zaměstnává 850 lidí. Pátý provoz ve Staré Pace firma zavřela v době krize.

ICP Group má nyní podíly ve zhruba dvou desítkách projektů, píše server.

 

Zdroj: ČTK, iHNed.cz

Největší český výrobce oken mění majitele, až čtvrtinu získají manažeři Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Západ prodlouží sankce vůči Rusku o půl roku

    Byznys ·

    Západní představitelé se na okraj summitu skupiny zemí G20 dohodli na prodloužení sankcí vůči Rusku o dalších šest měsíců, platit tedy mají přinejmenším do července na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.