Největší český e-shop Alza.cz otevře prodejnu ve Vídni

Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz po Slovensku a Maďarsku expanduje do Rakouska. Ve Vídni letos otevře svou prodejnu. Nové regionální centrum firmy letos zahájí provoz také v Ostravě. V Praze e-shop spustil prototyp nového prodejního automatu.

Alza již loni otevřela první prodejnu mimo území ČR a Slovenska v Budapešti. Rozšířila také showroom v Bratislavě. V Praze testuje prototyp prodejního automatu. Jeho cílem je ověřit, zda mají zákazníci o tento typ prodeje zájem. Koncept vychází z automatů na bagety a nabídne několik desítek drobnějších produktů - např. SD kartu, baterii do fotoaparátu, nabíječku k telefonu, ale také i drogerii.

"Projekt cílí na možnost umístění prodejních automatů na strategických místech, kde není možné umístit prodejnu ani výdejní automat AlzaBox," uvedl ředitel expanze firmy Jan Moudřík.

Za hranice míří v posledních letech řada tuzemských internetových obchodů. Například Notino.cz (dříve Parfums.cz) letos plánuje expandovat na dalších pět evropských trhů. E-shop nyní působí ve 14 zemích včetně Velké Británie či Číny. E-shop VašeČočky zase v lednu vstoupil na belgický trh, který se tak stal patnáctou zemí kde působí.

 

 

Zdroj: ČTK

Největší český e-shop Alza.cz otevře prodejnu ve Vídni Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

 1. Nejziskovější automobilkou loňského roku je BMW

  Byznys ·

  Nejziskovější automobilkou na světě byl v loňském roce německý výrobce luxusních vozů BMW. Dosáhl desetiprocentního podílu provozního zisku na celkových tržbách. Druhé…

 2. Trumpovo ferrari se vydražilo za 270 000 dolarů

  Byznys ·

  Deset let starý sportovní vůz Ferrari F430, který patřil americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, se prodal v sobotní aukci na Floridě na jihovýchodě Spojených států za…

 3. Bob Dylan převzal Nobelovu cenu za literaturu

  ·

  Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne s několikaměsíčním zpožděním převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi SVT to potvrdil člen vý…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.