Nejvhodnější město pro emigranty? Praha se umístila na druhém místě!

Hlavní město Bahrajnu Manáma je celosvětově nejlepším městem pro lidi, kteří se chystají emigrovat. Poukazuje na to nový průzkum městského výzkumu expatů společnosti InterNations. Na druhé místo se probojovala Praha a za ní skončila španělská metropole Madrid. Praha je oceňovaná především díky jejím pracovním příležitostem. Novou infografiku publikoval server Statista.com. 

Manáma uspěla u většiny indexů. I přesto však pokulhávala v některých oblastech. Především pak šlo o veřejnou dopravu. Na konci žebříčku se umístil Irský Dublin, který konkrétně skončil na 47. pozici. Takovéhoto špatného výsledku dosáhl především kvůli cenově nedostupnému bydlení a s ním spojenými vysokými náklady.

Mezi nejhoršími městy pro emigranty patří rovněž Paříž. Hlavní město Francie skončilo na předposledním místě těsně za Rijádem.

Dotazovaní expati s ohledem na samotnou Manámu v 92 procentech případů souhlasili s faktem, že není těžké žít bez arabštiny. Praha figuruje na druhé příčce především díky svému pracovnímu trhu. Ve všech podkategoriích indexu se umístila s ohledem na pracovní příležitosti v TOP desítce nejlepších měst.

Zdroj: Statista

Expati v Praze jsou nejvíce nespokojeni s přívětivostí místních obyvatel (35 %). Bojují rovněž s češtinou. Podle 32 % respondentů totiž není snadné se dorozumět bez znalosti českého jazyka. Čtyři pětiny expatů (81 %) uvádí, že není jednoduché se češtinu naučit. 

Tato skutečnost se nicméně negativně nepodepsala na indexech týkajících se dříve zmiňovaného pracovního trhu. V tomto ohledu Prahu porazil pouze holandský Amsterdam.

Praha se umístila rovněž v top desítce nejlepších měst s ohledem na kvalitu života. Respondenti vyzdvihují zejména možnosti dopravy. Pozitivně hodnoceny jsou rovněž z 86 procent volnočasové aktivity a osobní bezpečnost (96 procent). Praha získala plusové body za zdravotní péči (81 procent). V Praze mohou lidé podnikat širokou škálu aktivit, ať už díky kulturním událostem nebo kvůli bohaté historii města. Účastníci průzkumu rovněž z 59 % procent ocenili cenovou dostupnost bydlení. 

Třetí Madrid nemusí být vhodným městem pro kariéru. Na druhou stranu ovšem nabízí velké množství volnočasových aktivit a příznivé počasí.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Nejvhodnější město pro emigranty? Praha se umístila na druhém místě! Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Volkswagen vylepšil odhad tržeb i zisku

    Byznys ·

    Německý automobilový gigant Volkswagen počítá s tím, že do roku 2020 navýší tržby o více než 25 procent z rekordních 217 miliard eur (5,5 bilionu korun) loni. V březno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.