Nejvíce xenofóbní státy vůči migrantům mají paradoxně nejmenší problémy s uprchlíky

Ruku v ruce s rostoucí silou populistických hnutí zůstává problematika uprchlíků jedním z nejdiskutovanějších témat napříč politickým spektrem. Země s nejvýraznějšími xenofóbními názory nemají paradoxně s uprchlíky žádné problémy. S ohledem na toto téma přináší server Statista novou infografiku.

Z grafu serveru Statista vychází, že největší podíl uprchlíků v Evropě má Německo. Pokud tuto statistiku ale srovnáme s podílem vůči celkovému počtu obyvatel země, tak na tom země Angely Merkelové není zdaleka nejhůře.

V Lotyšsku je zase 12 procent obyvatel, které lze označit za uprchlíky. Téměř ve všech případech jde ale o osoby, jež neuprchly do Lotyšska kvůli konfliktu nebo politickým či náboženským důvodům. Podobně je na tom i Česká republika, ve které je největší podíl Slováků, Poláků a Ukrajinců.

Zdroj: Statista

Organizace spojených národů v červnu zveřejnila statistiku, podle které je globálně nuceno opustit  své domovy nejvíce lidí od konce druhé světové války. Svoji vlast opustilo kvůli konfliktům 68,5 milionu lidí. Z tohoto počtu 40,3 % přišlo o domov ve své vlastní zemi a museli si  v ní najít nové útočiště. Ostatní byli nuceni absolvovat nebezpečnou cestu do zahraničí.

Přes polovinu těchto běženců pochází ze Sýrie, Afghánistánu a Jižního Súdánu. Polovina těchto lidí jsou děti. Nejvíce běženců našlo útočiště v Turecku, Pákistánu a Ugandě. Jen zlomek jich přišel do Evropy.

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Nejvíce xenofóbní státy vůči migrantům mají paradoxně nejmenší problémy s uprchlíky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Boris Johnson pod tvrdou kritikou britských médií

    Společnost ·

    Britská média dnes takřka shodně kritizují rezignaci ministra zahraničí Borise Johnsona, kterého označují za parodii na šéfa diplomacie. Tisk také uvádí, že premiérku …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.