Nejvíce vydělávající herečky a herci současnosti

Magazín Forbes nedávno vydal žebříček nejlépe placených herců světa. Mezi ženami na tom byla nejlépe s ohledem na plat Emma Stoneová. Před zdaněním v roce 2016 dosáhla na sumu 26 milionů dolarů (572 milionů korun). V mužské kategorii dominoval herec Mark Wahlberg. V minulém roce si vydělal 68 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). Oba dva žebříčky vám přinášíme v infografice vyhotovené serverem Statista.com. 

Mark Wahlberg loni dosáhl vůbec největšího výdělku díky natočení filmů Transformers: Poslední rytíř a Táta je doma 2. Na druhém místě skončil bývalý Wrestler „The Rock“ Dwayne Johnson známý pro své herecké výkony v různých filmech, jako jsou Pobřežní hlídka nebo Rychle a Zběsile 8. Konkrétně si pak vydělal 65 milionů dolarů (1,4 miliardy korun)

Zdroj: Statista

Většina herců vydělává největší balík peněz právě v Hollywoodu. Do první desítky se dostaly ovšem i filmové hvězdy z Bollywoodu. Jde přitom o neformální označení jednoho z center indického filmového průmyslu sídlícího v Mumbaji. Na seznamu tak figurují herci, jako jsou Shahrukh Khan, Salman Khan nebo Akshay Kumar. Všichni si vydělali kolem 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun).

Zdroj: Statista.com

V žebříčku nejvíce vydělávajících hereček obsadila první pozici hvězda muzikálního filmu La La Land Emma Stoneová s výdělkem 26 milionů dolarů (572 milionů korun). V těsném závěsu za Stoneovou skončila Jennifer Aniston, která si přišla na 25,5 milionů dolarů (561 milionů korun). Ta si zahrála například ve válečném snímku Yellow Birds. Na třetí příčce poté skončila Jennifer Lawrencová s vydělanými 24 miliony dolarů (528 milionů korun), která ztvárnila v komiksovém snímku X-Men: Apokalypsa takzvanou Mystique. 

 

Zdroj: Statista, Forbes, Zet

Nejvíce vydělávající herečky a herci současnosti Foto: Andrea Raffin / Rene Teichman / Shutterstock: Emma Stoneová a Mark Wahlberg

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.