Nejčtenějším českým deníkem zůstává Blesk vydavatelství Czech News Center

Nejčtenějším celostátním deníkem v České republice je Blesk vydávaný společností Czech News Center. Ve druhém pololetí si tento bulvární deník přečetlo v průměru 1,086 milionu lidí denně. Druhou příčku obsadila Mladá fronta DNES se 683 000 čtenáři a na třetím místě byly regionální Deníky, které četlo v průměru 655 000 lidí. Stejné pořadí platí i pro celoročním srovnání. Vyplývá to z průzkumu Media Projekt, který ve spolupráci s Unií vydavatelů zajišťují agentury STEM/MARK a Median.

V pořadí čtenosti se ve druhém pololetí dále umístilo Právo s 328.000 přečtení. Deník Sport měl v průměru 249.000 a bulvární Aha! 241.000 denních čtenářů. Lidové noviny četlo v průměru 206.000, zatímco Hospodářské noviny přilákaly v průměru 172.000 čtenářů denně. Proti předchozímu sledovanému období, tedy druhému a třetímu čtvrtletí, si z celostátních deníku ve čtenosti polepšily pouze Lidové noviny.

Podle autorů průzkumu se zvýšila statistická závislost mezi odhadovanou čteností a prodaným nákladem, který ve druhém čtvrtletí stoupl opět pouze Lidovým novinám. Jednoznačnější je však celoroční srovnání, podle kterého zaznamenaly pokles nákladu všechny celostátní deníky.

Nově zařazeným vysokonákladovým týdeníkem se stal zdarma distribuovaný týdeník 5plus2, jehož čtenost ve druhém pololetí dosáhla 825.000 čtenářů. Do průzkumu se zapojil také ekonomický měsíčník Forbes, který dosáhl 89.000 čtenářů na vydání.

 

Zdroj: ČTK

Nejčtenějším českým deníkem zůstává Blesk vydavatelství Czech News Center Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami 165

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) stoupl do února na 165 firem. Oproti listopadu jde o desetiprocentní nárůst. Téměř 70 procen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.