Nejrychleji rostoucí turistické destinace v roce 2017

Světový barometr cestovního ruchu (WTO), který sestavuje OSN, odhalil nejoblíbenější turistické destinace za první čtyři měsíce roku. Z údajů vychází, že kondice cestovního ruchu celosvětově roste. V lednu do dubna navštívilo cizí zemi na jednu noc 369 milionů turistů. Oproti loňsku tak jejich počet vzrostl o 21 milionů lidí. Jaké země jsou na tom prorůstově nejlépe, se dozvíte v infografice vydané serverem Statista.

Vyšší počet turistů zaznamenaly i země, které se potýkaly s násilnostmi a politickými nepokoji. Nejvyšší tempo růstu podle WTO zaznamenalo území Palestiny. V prvních čtyřech měsících roku 2016 navštívilo Palestinu 400 tisíc návštěvníků. Letos tento počet narostl o neuvěřitelných 57,8 procent.

Děje se tak i navzdory neutichajícímu sporu Izraelců s Palestinců, které se hádají o okupovaný Západní břeh Jordánu. Kvůli tomu dochází často ke konfliktům. Mezinárodní společenství jej částečně uznávají jako součást Palestinských území (Západní břeh Jordánu, Východní Jeruzalém a Pásmo Gazy).

Zdroj: Statista

V Egyptě, který sužovaly teroristické útoky, rovněž stoupl počet turistů a to o 51 procent. Další zemí, v níž roste ve velké míře cestovní ruch, je Island. Během prvních čtyř měsíců navštívilo tuto severskou zemi o oproti loňskému roku o 34,9 procenta víc návštěvníků. Dovolená na Islandu je rovněž oproti minulosti jednodušší pro Čechy. Od 1. června do 26. září lze totiž dvakrát týdne létat z Prahy do Reykjavíku. Novou linku rovněž začaly provozovat 31. května nízkonákladové aerolinie Wizz Air. 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

 

Nejrychleji rostoucí turistické destinace v roce 2017 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.