Nejlepší rating na světě má Německo

Analytická společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň. Jde o nejlepší rating země ze 132 hodnocených států. Důvodem je zlepšující se makroekonomické i mikroekonomické prostředí. ČTK o tom dnes informovala společnost Bisnode, která je partnerem D&B.

Česká republika má stejné hodnocení jako Belgie, Estonsko, Francie, Japonsko, Slovensko či Jižní Korea a její obchodní rating je v kategorii nízkého rizika návratnosti investice. Za Německem s mírně horším ratingem následuje Švédsko a Norsko.

"Německo je dlouhodobě náš nejvýznamnější obchodní partner, a proto zvýšení ratingu našeho západního souseda je příznivou zprávu i pro českou ekonomiku," uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová. V pomyslném žebříčku největších zahraničních investorů podle objemu investovaného kapitálu od základního jmění českých firem Německu patří první příčka. Němci jsou také čtvrtými nejčastějšími zahraničními vlastníky tuzemských firem, dodala.

Americká společnost D&B svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

 

Zdroj: ČTK

Nejlepší rating na světě má Německo Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. EU kritizuje Trumpovu hospodářskou politiku

  Společnost ·

  Výbor složený ze zástupců ministerstev financí členských zemí Evropské unie podrobil kritice hospodářskou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjádřil obavu…

 2. Klaus podpořil německou populistickou stranu AfD

  Společnost ·

  Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvoleb…

 3. 30 nejlépe vydělávajících tenistů všech dob

  Byznys ·

  Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové newyorského Flushing Meadow hostí 137. ročník závěrečného grandslamového turnaje tenisové sezóny US Open 2017. V rámci let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.