Nejbohatším Čechem je podle časopisu Forbes Petr Kellner, následuje ho ministr financí Babiš

Petr Kellner zůstává se jměním 220 miliard korun podle časopisu Forbes stále nejbohatším Čechem. Na druhém místě žebříčku nejbohatších Čechů je majitel společnosti Agrofert, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který vlastní majetek v hodnotě 64 miliard korun. Na třetí příčce figuruje vlastník realitní a investiční skupiny CPI Radovan Vítek se jměním ve výši 47 miliard korun.

Pořadí nejbohatších Čechů se od třetího místa liší od žebříčku, který v minulém týdnu zveřejnil týdeník Euro. Ten zařadil na třetí místo majitele společnosti Czech Coal Pavla Tykače.

Majetek 50 nejúspěšnějších tuzemských byznysmenů se podle Forbesu bez započtení nových jmen meziročně zvýšil o 54 miliard korun na 709 miliard korun. Nejlépe se dařilo podnikatelům, jejichž byznys je spojený s tuzemskou ekonomikou, ať už jde o strojírenské obory nebo reality.

„Horší výsledky zaznamenávali pouze ti, kteří jsou spojeni s komoditami, případně s klesajícím Ruskem,“ uvedl Forbes. Výjimkou je ale Petr Kellner. Jeho splátková firma Home Credit s významným množstvím klientů v Rusku sice prodělává, zároveň ovšem po rozdělení společnosti O2 na obchodní firmu O2 a technologickou Cetin vzrostla cena akcií obou firem, což podle Forbesu negativní trend u Home Creditu převážilo.

Do žebříčku se dostalo deset nováčků. Nejvýše z nich je Tomáš Krsek, spolumajitel společnosti Škoda Transportation. Jeho jmění spočítal Forbes na 7,8 miliardy korun.

Časopis Forbes sestavuje žebříček nejbohatších lidí světa od roku 1987. Čísla jsou podle magazínu ve většině případů vypočítána ve spolupráci se samotnými miliardáři. Časopis bude žebříček publikovat v příštím čísle, v interaktivní podobě je k dispozici na webu.

 

Zdroj: ČTK

Nejbohatším Čechem je podle časopisu Forbes Petr Kellner, následuje ho ministr financí Babiš Foto: ČTK/Hájek Ondřej: Druhý nejbohatší Čech Andrej Babiš

reklama

Další články

  1. Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu. Ptejte se vy!

    Společnost ·

    Česká republika zaujímá přední příčky v počtu onkologických onemocnění. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni ze…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.