Nejbohatší procento populace vlastní stejný podíl majetku jako zbylých 99 procent lidstva

Procento nejbohatších lidí světa začalo v roce 2015 vlastnit více než zbylých 99 procent obyvatel planety. Uvedla to podle agentury AP nevládní organizace Oxfam, která začátkem loňského roku předvídala, že se tak stane v roce 2016, tedy o rok později. Oxfam volá po odstranění chudoby a nespravedlnosti ve světě.

„Rozdíl mezi menšinou nejbohatších a zbytkem obyvatel se v posledních 12 měsících neobyčejně prohloubil,“ uvedla organizace. Ve zprávě, krátce před tradičním Světovým ekonomickým fórem v Davosu, vyzvala jeho účastníky, aby se postavili proti zvyšování této nerovnosti, především ukončením takzvaných daňových rájů.

„Nemůžeme dále nechat stamiliony osob trpět hladem, zatímco zdroje, které by jim mohly pomoci, hromadí několik nejbohatších lidí,“ uvedla podle agentury AFP představitelka Oxfam pro otázky daňové spravedlnosti a nerovností Manon Aubryová.

Oxfam je mezinárodní charitativní organizace, která pod hlavičkou Oxfam International sdružuje více než deset národních organizací zaměřených na odstranění chudoby a nespravedlnosti ve světě.

Světové ekonomické fórum ve švýcarském Davosu se uskuteční od středy do soboty. Jeho 46. ročníku se zúčastní politických a dalších osobností, například premiér David Cameron či americký ministr zahraničí John Kerry. Očekávají se podle AP ale i herci jako Leonardo Di Caprio či Kevin Spacey.

 

Zdroj: ČTK

Nejbohatší procento populace vlastní stejný podíl majetku jako zbylých 99 procent lidstva Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.