Nedostatek žen v oblasti technologií se prohlubuje

O tom, jak dostat ženy na pozice v oboru technologií, zejména do správních rad či řídicích pozic, již bylo napsáno hodně. Počet správních rad společností, v nichž nejsou zastoupeny ženy, se však v roce 2017 opět mírně zvýšil, píše americký portál Business Insiders odvoláním na výsledky letošního šetření Silicon Valley Bank.

Výzkum ukázal, že více než 70 % začínajících firem nemělo v roce 2017 v představenstvu zastoupenou ani jednu příslušnici něžného pohlaví. Ve srovnání s předešlým rokem je to o 4 % více. Tento problém se projevuje i v obsazení manažerských pozic. Počet společností, v nichž ženy nezastávají vedoucí pozice, se v roce 2017 také zvýšil. V téměř polovině dotazovaných společností totiž nejsou manažerkami ženy.

Business Insider tento trend považuje za znepokojující, zejména protože firmy v tomto směru vyvíjejí jen málo aktivity. Podobný průzkum provedený před 6 měsíci totiž ukázal, že pro téměř třetinu ze 700 začínajících firem zatím není genderová vyváženost prioritou.

Nejméně čtvrtina dotazovaných společností ve výzkumu Silicon Valley Bank nicméně uvedla, že zajištění genderové vyváženosti má v plánu. To však neznamená, že společnosti budou schopny trend chybějících žen ve vůdčích pozicích zvrátit. S problémem podpory genderové vyváženosti a začlenění žen do svých řad se ostatně podle Business Insideru potýká i společnost Facebook.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Nedostatek žen v oblasti technologií se prohlubuje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump podle Mattise plně podpořil NATO

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump plně podpořil Severoatlantickou alianci (NATO), řekl v pátek na mnichovské bezpečnostní konferenci ministr obrany USA James Mattis. Je …

  2. Nachází se pod Novým Zélandem další kontinent?

    ·

    K existujícím šesti světadílům by mohl přibýt další – Zélandie. Zatím zůstává celý ukryt pod vodami jižního Pacifiku, píše BBC. Není však žádnou neznámou. Jeho nejvyšš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.