„Nebýt minulosti, tak je Česko nejen evropskou, ale i světovou mocností,“ řekl Karel Pacák

Česká republika je neuvěřitelně schopným národem. V pořadu Myšlení první ligy to řekl v rozhovoru s bývalým prezidentem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem ředitel firmy Polstrin Karel Pacák. Podle jeho slov nebýt minulosti, tak bychom byli nejen evropskou, ale i světovou špičkou. 

„Myslím si, že jsme neuvěřitelně schopný národ. Kdyby tady bohužel nenastalo to, co nastalo, tak si myslím, že jsme opravdu srdce Evropy a naprostá nejen evropská špička, ale i světová. Když se člověk potkává se spoustou lidí nebo vidí i porovnání se zahraničím, tak jsou tady opravdu neuvěřitelně schopní lidi,“ sdělil Pacák na rádiu Zet.

Minulá období se rovněž negativně promítla na řemeslech. Vystudovaných a schopných řemeslníků je v současné době skutečně nedostatek.

V nábytkářské firmě Polstrin v této oblasti podle Pacáka zatím problémy nemají. „U nás ta výměna a frustrace lidí je minimální. U nás jsou lidi patnáct nebo dvacet let. To znamená, že jsme neměli tak vážnou cirkulaci zaměstnanců, aby nás to postihlo,“ uvedl Pacák.

Pacák nicméně problematiku pojící se k nedostatku řemeslníků nezlehčuje. Naopak přiznává, že jde o zásadní problematiku současnosti. Osud je na druhou stranu v rukou jednotlivců. Ti se musí přizpůsobit době, v niž aktuálně žijí. 

 

 

Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s ředitelem firmy Polstrin Karlem Pacákem si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45. 

 

Zdroj: Zet

„Nebýt minulosti, tak je Česko nejen evropskou, ale i světovou mocností,“ řekl Karel Pacák Foto: Zet: Karel Pacák

reklama

Další články

 1. Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3

  Byznys ·

  Spoluzakladatel společnosti Tesla a její generální ředitel Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém účtu první fotografie nového elektromobilu Model 3. Podle zpravodajs…

 2. Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun

  Společnost ·

  Vláda v pondělí projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obran…

 3. Irák porazil v Mosulu Islámský stát

  Společnost ·

  Irák oznámil vítězství nad teroristy ze samozvaného Islámského státu (IS) v Mosulu. Do města v neděli přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.