ČNB bude informovat o padělaných bankovkách a mincích v loňském roce

Česká národní banka bude dnes informovat o tom, kolik loni v České republice zadržela padělaných bankovek a mincí. Koncem září ČNB evidovala 2868 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. Meziročně šlo o třicetiprocentní nárůst.  

Za celý předloňský rok bylo v Česku zadrženo 3130 kusů padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn, což byl meziroční pokles o téměř třetinu. Nejčastěji padělané byly tisícikoruna a pětistovka.

V Česku bylo ke konci loňského roku v oběhu 1,97 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční pokles o více než 12 procent. Hodnota peněz v oběhu však stoupla z předloňských 440 miliard korun na téměř 468 miliard. Údaje navíc nezahrnují hodnotu a počet pamětních mincí.

 

 

Zdroj: ČTK

ČNB bude informovat o padělaných bankovkách a mincích v loňském roce Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Brněnští vědci vyvinuli "airbag" pro drony

    Byznys ·

    Pracovníci Leteckého ústavu Vysokého učení technického v Brně vyvinuli záchranný systém pro drony, který při technických potížích umožní bezpilotnímu letounu rozvinout…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.