NATO je podle Merkelové pro Německo velice důležité

NATO i nadále představuje pro německou obranu důležitý faktor a to i navzdory současnému napětí uvnitř aliance. Ve Spolkovém sněmu to ve čtvrtek oznámila německá kancléřka Angela Merkelová. Americký prezident Donald Trump se v květnu kriticky ohradil vůči Berlínu a Německo označil za člena Severoatlantické aliance, jenž nedostatečně přispívá k fungování organizace.

"Není tajemstvím, že Severoatlantická aliance je v současné době pod tlakem, jsme ale přesvědčeni o tom, že aliance zůstává tím nejdůležitějším pro naši společnou bezpečnost," prohlásila Merkelová. Příští summit NATO se uskuteční 11. a 12. července v Bruselu.

Německá kancléřka ve svém projevu rovněž varovala, že je třeba, aby Evropa nepřestala mluvit se Spojenými státy, a vyhnula se tak obchodní válce. Vztahy mezi oběma kontinenty se zhoršily poté, co Donald Trump zavedl cla na dovoz oceli a hliníků. Americký prezident přitom nedávno pohrozil ještě dalším vyostřením sporů. Uvedl totiž, že zvažuje nová cla na dovoz aut do USA.

Angela Merkelová se ve čtvrtek rovněž vyjádřila i k dění na Ukrajině. Zopakovala, že Berlín je připraven pomoci Rusku s dialogem ohledně ukončení konfliktu na východě Ukrajiny.

 

 

Zdroj: ČTK

NATO je podle Merkelové pro Německo velice důležité Foto: 360b / Shutterstock.com: Německá kancléřka Angela Merkelová

reklama

Další články

  1. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

    Společnost ·

    České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

  2. Rath je vinen, rozhodl podruhé soud

    Společnost ·

    Krajský soud v Praze podruhé uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Trest mu vyměřil stejný j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.