Nad výjimkami z cel na hliník a ocel bude Bílý dům uvažovat

Z plánovaných cel na dovoz hliníku a oceli do Spojených států budou možná vyjmuty Kanada a Mexiko, případně další země. Výjimky se budou podle mluvčí Bílého domu Sarah Huckabeeová Sandersová udělovat „případ od případu“ a „stát od státu“. Americký hlava státu Donald Trump by podle ní měla dokument o dovozních clech podepsat na konci týdne. Informaci zveřejnila agentura AP. 

Čtvrteční oznámení tak představuje zásadní obrat v dosavadní politice Bílého domu, který ještě před několika dny avizoval, že žádné výjimky z Trumpova plánu na uvalení 25procentního cla na dováženou ocel a desetiprocentního cla na hliník nebudou.

Prezidentův plán narazil na odpor obchodních partnerů USA, amerických firem i přívrženců volného obchodu z řad členů Republikánské strany.

 

 

Zdroj: ČTK

Nad výjimkami z cel na hliník a ocel bude Bílý dům uvažovat Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Miloš Zeman složí svůj druhý prezidentský slib

    Společnost ·

    Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.