Čína zdůraznila USA, že není odpovědná za zavinění severokorejského jaderného problému

Čína není odpovědná za vznik severokorejského jaderného problému. V pondělí to řekl čínský ministr zahraničí Wang I. Jeho slova následují „zklamání“ amerického prezidenta Donalda Trumpa nad čínským postojem Číny v souvislosti s dalším severokorejským testem balistické rakety. Řešení jaderné otázky v KLDR vyžaduje společné úsilí všech zemí, dodal šéf čínské diplomacie.

„S Čínou jsem velmi nespokojen. Naši bývalí hloupí vůdci jim dovolili vydělat stamiliardy dolarů ročně, ohledně Severní Koreje ale nebylo uděláno NIC, jen se mluví. Nedovolíme, aby to pokračovalo. Čína by tento problém mohla snadno vyřešit!,“ napsal Trump o víkendu na twitteru.

Pchjongjang v sobotu potvrdil, že uskutečnil další test mezikontinentální balistické rakety, který označil za „tvrdé varování“ pro Spojené státy. K větší aktivitě Číny vyzval následně americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Čína společně s Ruskem podle něj nese za rostoucí hrozbu ze strany KLDR zvláštní zodpovědnost“.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína zdůraznila USA, že není odpovědná za zavinění severokorejského jaderného problému Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Indie objedná od Boeingu za 20 let 2100 letadel

    Byznys ·

    Americký výrobce letadel Boeing počítá s tím, že indické letecké firmy si u něj v následujících 20 letech objednají až 2100 letounů v hodnotě 290 miliard dolarů (6,4 b…

  2. Putin hodlá vyhostit 755 amerických diplomatů

    Společnost ·

    Rusko bude muset podle slov ruského prezidenta Vladimira Putina opustit na 755 amerických diplomatů. Ruská hlava státu to v neděli sdělila v rámci rozhovoru poskytnuté…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.