Na trhu s větrnými turbínami panuje silná konkurence, Siemens je těsně první

Německá společnost Siemens loni posílila na trhu s větrnými turbínami a měla největší podíl na globálním trhu s nově instalovanými turbínami připojenými do sítě. Vyplývá to ze zprávy poradenské agentury MAKE Consulting. Rozdíly v podílu na trhu mezi třemi největšími firmami, Siemens, General Electric (GE) a Vestas, jsou však malé.  

Podle MAKE se podíl tří největších firem pohyboval v rozmezí od 10,8 do 10,1 procenta. To ukazuje, že na trhu panuje silná konkurence.

Podíl dánské firmy Vestas se loni snížil. Naopak podíl americké GE silně rostl, a ta se tak z páté příčky v roce 2013 loni posunula na druhé místo.. Důvodem byla skutečnost, že firma v roce 2013 instalovala množství turbín, které byly uvedeny do provozu až v roce 2014.

Siemens expanduje zejména v dodávkách větrných turbín pro elektrárny na moři. Loni měl na celkovém počtu nově instalovaných turbín na moři podíl 76 procent, v Evropě až 88 procent.

MAKE však rovněž upozornila, že žádný z těchto tří největších výrobců nemá významné postavení v Číně, která je jedním z největších trhů pro větrné elektrárny. Na čínském trhu mají dominantní postavení domácí výrobci, jako Goldwind, United Power a Ming Yang, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Na trhu s větrnými turbínami panuje silná konkurence, Siemens je těsně první Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

  Byznys ·

  Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

 2. Ceny ropy kvůli rostoucím zásobám opět klesnou

  Byznys ·

  Nedávná obnova růstu cen ropy z šestiletých minim nebude mít dlouhého trvání a vrátí se díky rostoucím zásobám opět k poklesu. Agentura Reuters uvedla prognózy banky G…

 3. ECB dnes zahájí nákupy vládních dluhopisů

  Byznys ·

  Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájí takzvané kvantitativní uvolňování měnové politiky. Jde o rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů a dalších cenných papírů s cílem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.