Na Štědrý den bude otevřena téměř polovina restaurací

Na Štědrý den bude mít otevřeno téměř polovina restaurací (44 procent). Vyplývá to z průzkumu gastronomického portálu Lunchtime.cz. Proti předchozím rokům jde o výrazný nárůst. Část restaurací provozní dobu zkrátí a zavře mezi 15. a 16. hodinou, jiné naopak pro hosty otevřou teprve večer. Další den, 25. prosince, bude mít otevřeno ještě o pět procent podniků více.

„Za posledních pět let, kdy sledujeme české restaurace, je jich na Štědrý den otevřeno stále více,“ uvedl ředitel Lunchtime Igor Třeslín. Některé podniky mají večerní program, lidé tam jdou po večeři, kterou měli doma. "„sou i restaurace, kde si dáte štědrovečerní menu,“ dodal.

Ještě před dvěma či třemi lety zůstávala během Vánoc většina restaurací zavřená. Provozovatelé to zdůvodňovali tím, že většina Čechů tráví svátky v rodinném kruhu a otevírat restauraci kvůli několika málo hostům by nebylo rentabilní. Výjimky zpravidla tvořily hotelové restaurace zaměřené na zahraniční klientelu nebo nálevny připravující večírek pro úzkou skupinu štamgastů.

Přestože dříve během Vánoc otevíraly častěji restaurační zařízení ve větších městech, letos se podle Třeslína mezi nimi těžko hledá nějaký spojovací klíč. Otevřeno budou mít bary, nálevny i dražší podniky v různých lokalitách.

Na Nový rok bude mít podle Lunchtime letos otevřeno 64 procent restaurací.

Zdroj: ČTK

Na Štědrý den bude otevřena téměř polovina restaurací Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Thajská opozice vyhlásila bojkot únorových voleb

  Společnost ·

  Thajská opoziční Demokratická strana bude bojkotovat volby vyhlášené na 2. února. Thajští občané prý ztratili důvěru v současný politický systém. Krok nejstarší pol…

 2. České dráhy posílí před Vánocemi dálkové spoje

  Společnost ·

  České dráhy před vánočními svátky posílí kvůli očekávanému zájmu cestujících některé dálkové spoje. Nejvíce posilových vozů nasadí během dneška a víkendu na tratě m…

 3. S&P snížila rating EU o jeden stupeň

  Byznys ·

  Agentura Standard&Poor's snížila dlouhodobý rating Evropské unie z nejvyšší známky AAA o jeden stupeň na AA+. Rozhodnutí přichází poté, co S&P v posledních …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.