Na světě je nejvíce milionářů z Asie, jejich počet bude růst

V Asii se již pohybuje nejvíce milionářů na světě. Podle zpravodajského portálu CNN o tom informuje poradenská společnost Capgemini. Asijští milionáři zvýšili v roce 2015 své bohatství o 9,9 procenta. Špatný výkon akciových trhů ve Spojených státech oproti tomu zpomalil růst bohatství o 2,3 procenta. Asiaté generují zisky především díky finančním službám, high-tech technologiím a zdravotnictví. 

Milionářům z Latinské Ameriky kleslo čisté jmění o 3,7 %. Důvodem je politická nestabilita v regionu. Svoji roli na negativní situaci sehrává rovněž turbulentní pokles akciového trhu v Brazílii. Evropa zaznamenala oproti tomu podle CNN stabilní nárůst o 4,8 %.  V čele stáli milionáři ze Španělská a Nizozemska. Otázkou je, jaký vliv na to může mít případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie.

Asijský region zaznamenal výrazný nárůst bohatství během posledních let. Celkové bohatství nejmovitějších asijských obyvatel dosáhl v roce 2015 hodnoty 17,4 bilionu dolarů. V roce 2006 se přitom pohyboval na 8,4 bilionu dolarů. Milionáři ze Severní Ameriky oproti Asii měli v roce 2006 na svých účtech celkově 11,2 bilionů dolarů.

Pokud jde o počet milionářů, tak asijské země překonaly Severní Ameriku již v roce 2014. Z celkového počtu 5,1 milionu asijských milionářů pocházelo loni 2,7 milionu jedinců z Japonska a milion z Číny. Amerických milionářů pak bylo podle CNN oproti tomu 4,5 milionů.

Čína zaznamenala loni vůbec nejrychlejší nárůst. Během následujících let se přitom očekává, že počet milionářů na jejím území bude dále stoupat. Bohatství v Asii především pochází z finančních služeb, high-tech průmyslu a ze zdravotnictví.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Na světě je nejvíce milionářů z Asie, jejich počet bude růst Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.