Čína slíbila zlepšit přístup zahraničních firem na domácí trhy

Čínská vláda hodlá zlepšit přístup zahraničních firem na domácí trhy a vytvořit jim prostředí pro rovnocennou konkurenci. Napříště budou jejich investice v zemi, s výjimkou některých citlivých odvětví, podléhat pouze registraci, nikoli úřednímu schvalování, uvedla Státní rada na zasedání vedeném premiérem Li Kche-čchiangem. Nové vstřícné kroky vůči zahraničním investicím jsou součástí „nového kola otevírání se země“, uvedla vláda.

Sdělení vlády neobsahovalo žádné podrobnosti o fungování nového systému, uvedla agentura Reuters. Nové kroky přicházejí v době, kdy mezi zahraničními firmami i v oficiálních kruzích sílí kritika problematického přístupu cizích společností na čínské trhy.

Obchodní komora Evropské unie v Číně minulý měsíc varovala před protekcionistickou reakcí Evropy, pokud Čína nezačne rychleji otevírat své trhy zahraničním investicím. Pokrok v této oblasti byl dosud „velkým zklamáním“, uvedla komora ve výročním dokumentu, vydaném v době summitu skupiny G20 v čínském Chang-čou.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína slíbila zlepšit přístup zahraničních firem na domácí trhy Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.