Na shromáždění a demonstrace 17. listopadu dohlídnou stovky policistů

Na shromáždění a demonstrace 17. listopadu dohlédnou stovky policistů. Pražské jednotky budou doplněny i o další krajská ředitelství. Na 24 shromáždění budou dohlížet pořádkoví, dopravní i kriminální policisté a rovněž antikonfliktní týmy. V rámci tiskové konference o tom ve čtvrtek informoval ředitel pražských policistů Miloš Trojánek.

„Před chvílí jsme skončili finální instruktáž všech zodpovědných pracovníků. Velmi jsem zdůraznil, že se jedná o oslavu Dne boje za svobodu a demokracii a tak bude také probíhat ten náš dozor nebo dohled nad veřejným pořádkem v Praze. Důraz klademe na to, že problémy budou řešeny pokojnou cestou,“ řekl Trojánek. Upozornil ale, že pokud dojde k závažnému narušení právních norem, jsou policisté připraveni zakročit. Počet policistů, kteří se bezpečnostního opatření zúčastní nechtěl Trojánek z taktických důvodů přiblížit.

Policie chystá na 17. listopadu on-line zpravodajství z celé Prahy. Aktuální informace o demonstracích, shromážděních a uzavírkách budou pro veřejnost k dispozici na webu.

Podle Evy Novakové z pražského magistrátu je na zítřek v Praze nahlášeno 24 akcí, z toho devět průvodů. Nejvíce shromáždění bude na Národní třídě. Dalším tradičním místem je Albertov, potom Václavské náměstí, řekla novinářům Novaková. Úředníci z magistrátu budou na demonstracích a shromážděních připraveni řešit případné konflikty se zákonem.

Dopravní podnik počítá v souvislosti se 17. listopadem s jedinou uzavírkou na Národní třídě, kde se uskuteční akce Korzo Národní, kterou pořádá studentský spolek Díky, že můžem. Zástupce dopravního podniku Miloš Trnka upozornil i na dlouhodobou uzavírku tramvajové dopravy v Nuselském údolí, která by mohla komplikovat dopravu na shromáždění na Albertově. Doplnil, že o víkendu bude přerušen provoz na lince metra C mezi stanicemi Kačerov a Muzeum.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva oslaví studenti tradičně na Albertově. Program, jehož součástí by měly být i různé besedy a debaty o vzdělávání, tam začne před polednem. Naváže na pietní akt u Hlávkovy koleje a v Žitné ulici, jež uctívá památku studenta Jana Opletala, kterého zastřelili v roce 1939 při demonstraci nacisté. Již tradičně vysokoškoláci plánují pietní průvod se svíčkami k pamětní desce na Národní třídě, kam zavítají i někteří politici.

Kromě kulturních a studentských akcí se ve čtvrtek uskuteční také demonstrace. Pochody v centru Prahy chystají jak pravicoví extremisté, tak jejich odpůrci z řad krajní levice. Na Hradčanském náměstí se uskuteční protest proti prezidentu Miloši Zemanovi.

 

 

Zdroj: ČTK

Na shromáždění a demonstrace 17. listopadu dohlídnou stovky policistů Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Do KLDR odcestuje speciální vyslanec z Činy

    Společnost ·

    Do Severní Koreje odcestuje speciální vyslanec z Číny. Informaci ve středu přinesla státní agentura Nová Čína. Peking se dlouhodobě snaží nastolit diplomatické řešení …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.