Čína pokračuje v protikorupčním tažení, potrestala přes 36 tisíc vládních činitelů

Čínský protikorupční úřad během první poloviny letošního roku potrestal 36 618 vládních činitelů. Mezi těmito osobami figuroval i jeden člověk na úrovni ministra. Prohřešil se totiž finančními trestními činy. S odkazem to na čínská média v úterý uvedla agentura Reuters.

Podle ústředního výboru pro vyšetřování disciplíny (CCDI) komunistické strany byly nejčastějšími prohřešky mezi vládními úředníky podvody se státem vlastněnými vozidly, výměny dárků a neschválené vyplácení odměn.

Boj proti porušování disciplíny a proti korupci se v Číně zintenzivnil po nástupu nového vedení země v roce 2012 v čele se Si Ťin-pchingem. Ten se v listopadu 2012 stal generálním tajemníkem vládnoucí komunistické strany a v březnu následujícího roku i prezidentem. Především se výrazně zpřísnila opatření ke kontrole činnosti státních úřadů. Čína v roce 2012 zavedla "osm pravidel", jejichž cílem je zlepšit chování veřejných činitelů a zamezit plýtvání peněz ze státní kasy. V rámci protikorupčního tažení bylo posláno za mříže mnoho vysoce postavených veřejných činitelů.

Prezident Si nicméně dříve tento měsíc zdůraznil, že boj proti finanční trestné činnosti zdaleka není u konce, což zdůvodnil tím, že komunistická strana je stála protkána "nečistým myšlením, nečistou politikou, nečistými organizacemi a nečistým stylem práce".

 

 

Zdroj: ČTK

Čína pokračuje v protikorupčním tažení, potrestala přes 36 tisíc vládních činitelů Foto: 360b / Shutterstock.com: ČÍnský prezident Si Ťin pching

reklama

Další články

  1. Trump vyzdvihl italský protiimigrační přístup

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump v pondělí vyzdvihl italského premiéra Giuseppea Conteho za rázný protiimigrační přístup jeho vlády. Trump během Conteho návštěvy v Bílé…

  2. Zeman jmenoval Maláčovou ministryní práce

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v pondělí na zámku v Lánech jmenoval ministryní práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Hrad o tom informoval na twitteru. Ve vládě nahrad…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.