Čína podporuje elektromobilitu, vyroste zde továrna na auta do zásuvky

Čínský výrobce elektromobilů Future Mobility postaví v Nan-ťingu továrnu na elektromobily za 11,64 miliardy jüanů (43,1 miliardy Kč). Chce tak těžit ze zvýšené poptávky po elektrických automobilech doma i v zahraničí. Továrna by měla být schopna vyrábět až 300.000 automobilů ročně. 

Oznámení o investici přichází i navzdory zpoždění plánovaného financování od technologického giganta Tencent Holdings a tchaj-wanské firmy Foxconn. Podle hongkongské Future Mobility ho brzdí přísnější kontroly čínských kapitálových toků.

První fáze výstavby má být být hotova do roku 2019 a po jejím završení by továrna měla vyrábět 150.000 vozů ročně. Future Mobility uvedl, že první výrobek, který plánuje vyrobit bude čistě elektrické chytré SUV, které se bude prodávat po celém světě. Cena jednoho SUV střední velikosti se bude pohybovat kolem 300.000 jüanů (1,1 milionu Kč).

Čína zejména ve velkých městech bojuje s vysokým znečištěním ovzduší. Vláda prosazuje politiku cukru a biče a snaží se prostřednictvím investic, subvencí a regulace přimět obyvatelstvo k nákupu elektrických vozů, uvedla agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Čína podporuje elektromobilitu, vyroste zde továrna na auta do zásuvky Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.