Čína otevřela své první léčebné centrum pro nemocné ebolou

Čína, která je největším africkým obchodním partnerem, otevřela v Libérii své první léčebné centrum pro pacienty nakažené ebolou. Do boje s krvácivou horečkou Peking dosud investoval 81 milionů dolarů a do postižených oblastí na západě Afriky rovněž poslal na 200 zdravotníků.

V novém středisku s celkem jedním stem lůžek začnou zdravotníci ošetřovat již příští týden, informovala o tom agentura AP. Budova vznikla na parkovišti stadionu ležícího mimo liberijskou metropoli.

V Libérii nedávno otevřely své první léčebné centrum i Spojené státy. Plánují jich otevřít celkem 17. 

Libérie je vůbec nejpostiženější ze tří západoafrických zemí zasažených ebolou. Podle poslední bilance Světové zdravotnické organizace (WHO) se v Libérii, Sieře Leone a Guineji nakazilo touto nemocí 15.351 lidí, z toho 5459 jich zemřelo. V samotné Libérii zemřela téměř polovina z nich.

 

Zdroj: ČTK

Čína otevřela své první léčebné centrum pro nemocné ebolou Foto: Ilustrační foto. Zdroj: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Barack Obama odsoudil násilnosti ve Fergusonu

    Společnost ·

    Americký prezident Barack Obama v noci na dnešek odsoudil násilnosti, které se rozhořely na začátku týdne ve Fergusonu na předměstí St. Louis poté, co se velká porota …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.