„Na nové prodejní trendy jsme připraveni, ale trh ještě ne,“ říká mediální magnát Fleischmann

Mediální skupina Lagardère Active ČR, která provozuje rádia Evropa 2, Frekvence 1 nebo Zet, zainvestovala do hudebního streamingu, 360° videí a dalších technologických trendů. Díky tomu je připravena i na nové prodejní technologie, které s sebou tyto trendy ponesou. V rozhovoru pro Euro TV to řekl prezident společnosti Michel Fleischmann. Ten však dodal, že trh se musí naučit tyto možnosti využívat.

Nejdéle sloužící magnát českých médií, tak nazval týdeník Euro Michela Fleischmanna. V čele největší firmy na poli komerčních rádií je totiž už 26 let a o prodeji firmy nemůže být ani řeč. „Rozhodnutí akcionáře je, že prostě nejsme na prodej…Francouzská firma Lagardère, do které patříme, se chce soustředit na rozvoj. Protože se poslední léta po krizi celkem stáhla na francouzské území a pojistila si francouzská média, takže teď v lepší době se znovu vrací k zahraniční expanzi,“ uvedl Fleischmann na Euro TV.

V rozvoji nezůstává pozadu ani česká pobočka Lagardère, která chce odpovídat na nové proudy v oblasti médií navzdory tomu, že rozhlasový trh stagnuje. „Investice, které vytváříme, jsou na udržení a zkvalitňování rozhlasového vysílání a vedle toho jde valná část investic do rozvoje nových technologií, nových možností. Na začátku roku 2016 jsme postavili třicetičlenný tým, který se zabývá videem, sociálními médii a rozvojem našich stránek,“ řekl. Na nové prodejní techniky, které nesou tyto nové trendy tak podle Fleischmanna mediální skupina Lagardère připravena je. Jen zbývá, aby se je naučil využívat i trh.

Michel Fleischmann se v rozhovoru dotkl i dalších proměn mediální scény nebo oligarchizace politiky a médií. Celý rozhovor s ním si můžete pustit zde

 

 

Zdroj: Zet, Euro TV

„Na nové prodejní trendy jsme připraveni, ale trh ještě ne,“ říká mediální magnát Fleischmann Foto: Lagardere.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.