Na letošním Týdnu France si přijdou na své milovníci jídla a kultury, ale i ekonomové

Praha a další česká města budou na přelomu května a června hostit druhý ročník francouzského týdne s názvem Týden France. Podle francouzského velvyslance v České republice Jeana-Pierra Asvazadouriana si během této akce přijde na své široká veřejnost i odborníci. Prezentovat se na Týdnu France budou nejen francouzské produkty včetně jídla, ale i aktivity francouzských podniků, které přispívají k rozvoji české ekonomiky.

„Velký význam přikládáme k ekonomické části francouzského týdne, která nám umožní představit to, v čem je Francie dobrá – nebo velmi dobrá - a dále rozvíjet spolupráci s českými podniky v nejrůznějších odvětvích. Uskuteční se například setkání odborníků na módu, parfémy a hotelnictví, jehož se zúčastní také studenti středních a vyšších odborných škol z České republiky a Francie,“ řekl v rozhovoru pro rádio Zet velvyslanec Asvazadourian.

Ten také připomněl, že je Francie významným investorem v České republice. „V současné době tu působí na 500 francouzských podniků, které vytvořili kolem sta tisíc pracovních míst.“ Přítomny jsou v různých ekonomických oblastech - v automobilovém průmyslu, ve stavebnictví, vodohospodářství, ale také v bankovnictví nebo gastronomii.

A právě vínu a gastronomii bude na francouzském týdnu věnován velký prostor. Ve více než 30 restauracích, pekárnách, kavárnách a barech tak budou pro návštěvníky Týdne France připraveny speciální nabídky a slevy, řekl Asvazadourian. 

Akce v rámci Týdne France se uskuteční mezi 29. květnem a 14. červnem a to nejen v Praze, ale i Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Plzni a Pardubicích.

 

Zdroj: Zet

Na letošním Týdnu France si přijdou na své milovníci jídla a kultury, ale i ekonomové Foto: Týden France

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.