Na konferenci DIGIMEDIA 2016 se představilo živé UHD vysílání

Přední partner jedenáctého ročníku konference DIGIMEDIA evropský satelitní operátor SES ASTRA zde představil živé UHD vysílání. Hlavním tématem konference byla totiž otázka „Jak budeme sledovat televizi?“. Nejen k tomu se ve středu vyjádřili odborníci naší mediální scény i zástupci státní správy.

Společnost SES Astra, partner konference DIGIMEDIA 2016, účastníkům představila živé UHD vysílání, které bylo přímo do sálu přenášeno ze satelitu Astra z orbitální pozice 19,2°E na velkoplošnou obrazovku. Satelity Astra celkem vysílají 23 UHD kanálů. Na programech, které běží v demo režimu, SES Astra testuje UHD signál vysílaného obsahu a zdokonaluje jeho kvalitu. Příkladem takového testu UHD vysílání může být spolupráce v rámci regionu střední a východní Evropy s ČT, RTVS a ČRa, jež se uskutečnila v roce 2015.

V souvislosti s televizními trendy se konference DIGIMEDIA letos poprvé věnovala i tématu propojení televize, webu a prodeje produktů. Diskutovalo se i o problematice nových mediálních zákonů, nových komunikačních platformách, ale i potřebě kvalitního obsahu, který konzumenti očekávají. 

Video sestřih z konference si můžete přehrát v playeru níže. Odkaz na celý záznam konference pak najdete na stránkách www.acra-mk.cz

 Zdroj: Youtube / AČRA MK

 

 

 

Zdroj: Zet

 

Na konferenci DIGIMEDIA 2016 se představilo živé UHD vysílání Foto: acra-mk.cz

reklama

Další články

  1. Hirošima a slova o světovém míru bez omluvy

    Společnost ·

    Barack Obama jako první prezident Spojených států dnes navštívil japonskou Hirošimu. Představitelé americké vlády připomínají, že nešlo o omluvu ale o uctění památky n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.