Na jihu francouzských Alp se zřítil Airbus se 150 lidmi na palubě

Na jihu francouzských Alp se dnes zřítil letoun Airbus A320, uvedla agentura AFP. Pravost informace potvrdil i francouzský prezident Francois Hollande a premiér Manuel Valls. Na palubě letadla mělo být 150 osob. Mezi oběťmi jsou převážně občané Německa a Španělska. Let společnosti Germanwings, která spadá pod mateřskou firmu Lufthansu, letěl z Barcelony do Düsseldorfu. 

Vrtulníky francouzské policie již objevily trosky airbusu, který se zřítil mezi obcemi Digne-les-Bains a Barcelonnette nedaleko Itálie.

Osud 142 cestujících a šestičlenné posádky je zatím neznámý, ale francouzský premiér Manuel Valls již vyjádřil obavy, že všichni zahynuli. Pětačtyřicet cestujících bylo podle informací České televize ze Španělska. 

Letoun vzlétl z Barcelony v 10:00 a z radarů se ztratil nad Francii kolem 11:00.

Počasí v oblasti Alp, kde stroj spadl, bylo dobré. Příčiny tragédie, na jejíž místo se vypravil francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve, jsou zatím nejasné.

Podle informací České televize se mělo jednat o 24 let staré letadlo. Odborníci upozorňují na právě staří letadla, které mohlo při tragédii sehrát roli. Zdůrazňují ale i netradičně rychlý pád airbusu. 

 

Zdroj: ČTK, Česká televize

Na jihu francouzských Alp se zřítil Airbus se 150 lidmi na palubě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.