Čína informovala o novém kole obchodních rozhovorů s USA

Čína a Spojené státy tento měsíc uskuteční nové kolo obchodních rozhovorů. Informaci ve čtvrtek zveřejnila čínská vláda. Zpráva podle agentury Reuters znamená naději na pokrok při řešení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Čínské ministerstvo obchodu oznámilo, že čínská delegace se setká s americkými představiteli ve Washingtonu. Neuvedlo ovšem detaily týkající se termínu schůzky.

Zatím tak není jasné, zda se nové kolo rozhovorů uskuteční ještě před 23. srpnem, kdy na sebe obě země hodlají uvalit další cla. Poslední oficiální kolo obchodních rozhovorů mezi Čínou a USA se konalo začátkem června, kdy se v Pekingu setkali americký ministr obchodu Wilbur Ross a čínský vicepremiér Liou Che. Americká vláda se k oznámení Pekingu o nových rozhovorech zatím nevyjádřila, napsala agentura Reuters.

Washington hodlá od 23. srpna vybírat 25procentní cla na zboží z Číny, jehož roční dovoz do Spojených států činí 16 miliard dolarů (zhruba 362 miliard Kč). Peking plánuje ve stejný den zavést cla ve srovnatelném rozsahu na americké zboží.

Washington začal už 6. července uplatňovat 25procentní cla na dovoz čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů ročně. Peking ve stejný den aktivoval protiopatření ve stejném rozsahu.

Americká vláda navíc nedávno oznámila, že připravuje zavedení cel ve výši 25 procent na čínské zboží, jehož dovoz do USA dosahuje 200 miliard dolarů ročně. Americký prezident Donald Trump dokonce pohrozil cly na téměř veškerý dovoz z Číny.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína informovala o novém kole obchodních rozhovorů s USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Developerovi Central Group výrazně klesl zisk

  Byznys ·

  Central Group, jeden z největších bytových developerů v Česku, loni meziročně snížil čistý zisk o 17 procent na 934 milionů Kč. Příjmy z prodeje a investic klesly o tř…

 2. Za rok zmizela polovina nelegálních billboardů

  Byznys ·

  Za rok od zavedení zákazu billboardů v ochranném pásmu silnic a dálnic jich byla podle ministra dopravy Dana Ťoka odstraněna zhruba polovina ze dvou tisícovek. Další n…

 3. Co zatím víme o zřícení mostu v Janově?

  Společnost ·

  Záchranáři nadále pátrají po pohřešovaných poté, co se v úterý zřítil dálniční most v italském městě Janov. Z výšky 45 metrů spolu s v…

 4. Jeff Bezos aneb muž, který dal tvář e-commerce

  Byznys ·

  Kdo je nejbohatší muž moderní historie Jeff Bezos? Jde o člověka, který se zasloužil o vytvoření současné podoby e-commerce. Jde ale také o muže, který riskoval skvělo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.