Na festivalu Slánské jazzové dny se představí domácí hudebníci i zahraniční hvězdy

Ve středočeském městě Slaném od 21. do 23. listopadu proběhne 48. ročník festivalu Slánské jazzové dny. Během festivalu vystoupí například americký kytarista Will Bernard, česká zpěvačka Iva Bittová nebo kapela Stiff Trigger.

Slánské jazzové dny se uskuteční na několika místech ve městě Slaný: V Městském centru Grand, v divadle a v kapli městského muzea. 8. listopadu festival prologem zahájí trio Ondřeje Kabrny. Zpěvačka a houslistka Iva Bittová na zahájení vystoupí se skupinou Čikori, kterou vede spolu s kytaristou Vladimírem Václavkem.

Samotný hlavní program, který začne 21. listopadu, otevře swingový orchestr a americká bluesová zpěvačka Sharon Lewis. Hlavní hvězdou festivalu bude  americký kytarista Will Bernard se svým triem, které vystoupí v sobotu 22. listopadu. Na závěr Slánských jazzových dnů vystoupí duo amerických muzikantů: harmonikáře a zpěváka Billa Barretta a kytaristy Ryana Donohue, jejichž tvorba má těžiště v  blues, jazzu a gospelu. 

Pořadatelé festivalu, který se ve Slaném bude konat již po čtyřicáté osmé, doufají, že se jim podaří oslovit i mladší generaci posluchačů. Informace o předprodeji vstupenek najdete na stránkách slánského jazzového klubu.

Zdroj: sjd.jazzclubslany.cz

Na festivalu Slánské jazzové dny se představí domácí hudebníci i zahraniční hvězdy Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.