Čína evakuovala kvůli blížícímu se tajfunu přes 200 tisíc lidí

Čínské úřady se rozhodly evakuovat z východního pobřeží země přes 200 tisíc lidí z celkem deseti měst. Učinily tak kvůli blížícímu se tajfunu Yagi. Ten krátce před půlnocí dorazil do provincie Če-ťiang, Doprovází jej přitom vítr přesahující 100 kilometrů za hodinu.

Agentura Nová Čína uvedla, že evakuováno bylo dohromady 204 949 lidí ve městech jako Tchaj-čou, Čou-šan a Wen-čou. Téměř 21 000 rybářských člunů muselo zůstat v přístavech.

Bouře má do oblasti přinést také vydatný déšť, ale s postupem do hloubi pevniny severozápadním směrem má postupně slábnout.

Léto je v Číně sezonou tajfunů. V posledních letech se podařilo minimalizovat počet jejich obětí díky vládním opatřením, včetně evakuací z ohrožených oblastí.

 

 

Zdroj ČTK

Čína evakuovala kvůli blížícímu se tajfunu přes 200 tisíc lidí Foto: ČTK/AP/Shen chunchen

reklama

Další články

  1. Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky

    Komerční sdělení ·

    Moravskoslezský kraj je často spojován s drsnou průmyslovou Ostravou, ale i v tomto kraji můžeme nalézt krásné historické památky a malebnou krajinu. …

  2. Jak americká TSA sleduje pasažéry na letišti?

    Společnost ·

    Převlékání na letištní toaletě, kontrola odrazu ve výloze obchodu nebo poslední pasažér přicházející na palubu letadla. Že se nejedná atypické chování cestujících na l…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.