Na českých horách je nedostatek sněhu, skibusy přesto vyjedou

I když lyžařské areály v Beskydech a Jeseníkách trápí nedostatek sněhu a většina je zatím mimo provoz, do hor v sobotu vyrazí první skibusy. Jezdit budou na několik míst několikrát za den až do března. Lyžaře speciální spoj zaveze například až těsně pod vrchol jesenického Pradědu či do beskydského střediska Bílá. 

Jesenické skibusy budou jezdit od 26. prosince do 28. března. Nabídnou tři trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy a třetí z Olomouce. Všechny dovezou lyžaře až na Ovčárnu. Zastavovat budou i u vleků v Karlově či v Malé Morávce. Právě středisko v Kopřivné v Malé Morávce zahájí v sobotu provoz. Funkční bude jako jedno z mála.

Beskydské skibusy nabídnou dvě linky. Budou jezdit také od soboty 26. prosince a sezona jim skončí 6. března 2016. Linky z Nového Jičína na Bílou a z Ostravy do Velkých Karlovic nabídnou provoz o víkendech a svátcích. I v letošní zimní sezoně budou oba zajíždět na zastávku Staré Hamry, Stýskalonka, odkud se mohou milovníci zimních sportů dopravit do SkiParku Gruň. Přepravu z a do zastávky Stýskalonka zajišťuje majitel skiparku mikrobusy, které budou časově navazovat na skibusy.

Jenže ani v Beskydech zatím lyžařská sezona ve větším nezačala. V provozu je nyní jen středisko Mezivodí. Ostatní areály čekají na mrazivější počasí, aby mohly začít zasněžovat.

V minulé sezoně se těšily skibusy velkému zájmu, ty jesenické najely 26 202 kilometrů a přepravily 17 388 cestujících, ty beskydské pak 10 420 kilometrů a přepravily 3144 osob.

 

Zdroj: ČTK

Na českých horách je nedostatek sněhu, skibusy přesto vyjedou Foto: JanHetman / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Firmě Nike vzrostl čtvrtletní zisk o 20 procent

  Byznys ·

  Americký výrobce sportovního oblečení Nike zvýšil ve druhém finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 20 procent na 785 milionů dolarů (přes 19 miliard Kč). Oznámila …

 2. USA rozšířily seznam protiruských sankcí

  Byznys ·

  Spojené státy včera rozšířily svůj seznam protiruských sankcí, které jsou odpovědí na přístup Ruska k ukrajinské krizi. Oznámilo to americké ministerstvo financí, kter…

 3. Dětem migrantů mají s výukou němčiny pomáhat roboti

  Společnost ·

  Dětem migrantů by mohli už za pár let s výukou němčiny pomáhat roboti s lidskými rysy. Možnost nasadit šedesáticentimetrové roboty 

  Zahr. tisk: Ruská armáda skrývá válečné zločiny v Sýrii; francouzská policie zabránila terorismu

  Společnost ·

  Světová média dne 23. prosince informují o tom, že ruská armáda se snaží podle organizace Amnesty International zakrývat v Sýrii válečné zločiny.  Rusové měli zabít př…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.