Na dovolenou v Londýně je pravý čas, ceny padají díky nízkému kurzu libry

Snili jste vždy po dovolené v Londýně? Nyní nastal ten pravý čas do hlavního města Británie zavítat. Britská libra se v současnosti pohybuje na nejnižší hodnotě za 31 let. Ušetří zejména ti, co budou platit v amerických dolarech. Server CNN se zaměřil na to, kolik ušetříte za ubytování, dopravu i za vstupné na kulturní památky.

Kurz libry se oproti dolaru propadl o 14 procent. V případě eura to pak je o 11 %. Důvodem je rozhodnutí Britů o vystoupení z Evropské unie (EU). Zatímco pro globální finanční trhy jde o znepokojující zprávu, tak pro zahraniční turisty směřující do Británie jde o skvělou příležitost zažít na poměry Londýna nezvykle levnou dovolenou.

 

Noc v luxusním hotelu

CNN uvádí jako příklad noc v luxusním pětihvězdičkovém Langham Hotelu. Před referendem byste za ni zaplatili 450 dolarů. Nyní se cena pohybuje na hodnotě 387 dolarů.

Návštěva kulturních památek

Veřejnosti se v létě naskýtá možnost navštívit Buckinghamský palác, kde královna Alžběta II. přečkává většinu roku. Jde o dokonalou turistickou lokalitu, kde dva lístky vyjdou na 95,40 dolarů. Navštívit pak můžete reprezentační místnosti, královské stáje a galerii královny. Před dvěma týdny ještě cena vstupenek dosahovala hodnoty 111 dolarů.

Cesta londýnským taxi

Procházka Londýnem je krásnou záležitostí. Pokud je ale člověk vyčerpaný, tak přijde vhod taxi. Cesta typickými černými taxíky vyjde zhruba na 25,80 dolarů. V den referenda se ale pohybovala na 30 dolarech.

Divadelní fanoušci

Na své si přijdou rovněž i divadelní fanoušci. Dva lístky na aktuální oblíbené představení s titulem „Kinky Boots“ vyjdou podle CNN na 206 dolarů. Oproti dnům před 23. červnem tak ušetříte 30 dolarů.

Díky brexitu zlevnilo ovšem i jídlo. Pokud si chcete užít Londýna za nezvykle levné ceny, tak byste skutečně měli vyrazit právě v tomto období. Je totiž možné, že se libra vzpamatuje a ceny porostou logicky znovu nahoru. 

 

 

Zdroj: CNN. Zet

Na dovolenou v Londýně je pravý čas, ceny padají díky nízkému kurzu libry Foto: skyearth / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Libra se dostala vůči dolaru na 31leté minimum

    Byznys ·

    Britská libra dnes na devizových trzích pokračuje v propadu, vůči dolaru prolomila hranici 1,3 dolarů a sestoupila až na 1,2798 dolaru, tedy nové minimum za téměř 31 l…

  2. ECB představila novou 50 eurovou bankovku

    Byznys ·

    Evropská centrální banka dnes představila novou bankovku v hodnotě 50 eur, která má více bezpečnostních prvků, aby bylo těžší ji padělat. Do oběhu má být nová bankovka…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.