Čína dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě

Čína po sedmi letech práce dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě. Letadlo AG-600 hodlá používat při záchranných misích na moři a při boji s lesními požáry. Informovala o tom čínská tisková agentura Nová Čína.

Letadlo je zhruba stejné velikosti jako Boeing 737. Vyvinul je státní výrobce letadel Aviation Industry Corporation of China (AVIC). Podle Nové Číny, která se odvolává na informace AVIC, letadlo sjelo v sobotu z výrobní linky v jihočínském městě Ču-chaj.

Zdroj: Twitter

Náměstek generálního ředitele AVIC Keng Žu-kang uvedl, že letadlo představuje další průlom v čínském leteckém průmyslu. Plán vývoje a výroby letadla vláda schválila v roce 2009.

Obojživelné letadlo je opatřeno podvozkem a může vzlétat a přistávat jak ze země, tak z vody. Letadlo má maximální dolet 4500 kilometrů a může za 20 sekund nabrat až 12 tun vody. Jeho maximální vzletová hmotnost je 53,5 tuny.

Zdroj: Twitter

Čína posiluje výzkum v oblasti vyspělé vojenské techniky, včetně ponorek, letadlových lodí a protidružicových raket, což zvýšilo nervozitu v regionu a také ve Washingtonu, protože Čína projevuje stále agresivnější přístup v územních sporech v oblastech jako je Jihočínské moře, poznamenala agentura Reuters. V červnu bylo uvedeno do provozu nové velké dopravní letadlo vyvinuté v Číně.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě Foto: Twitter/@2000_net

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.