Na Colours zahrají Sigur Rós či Jamie Cullum

Velmi silně obsazený ročník festivalu Colours of Ostrava letos čeká na návštěvníky. Hlavními hvězdami jsou islandští Sigur Rós, jazzpopový písničkář a klavírista Jamie Cullum či britská minimalistická kapela the xx. Poslechněte si příspěvek Radia Zet.

O pozici české festivalové jedničky roku 2013 je, zdá se, rozhodnuto. Podle nabušeného programu se jí stane Colours of Ostrava (18. - 21. 7. 2013), který startuje 18. července. Ten den se kromě českých Tata Bojs či Plastic People of the Universe představí islandští snílkové Sigur Rós. Ti nedávno vydali syrovou desku Kveikur, z níž představí ukázky. 

Zajímavost o festivalu:

- k sezení bude 8 tisíc míst
- veškerou techniku přiveze 90 kamionů
- konstrukce hlavní scény váží 70 tun
- v areálu bude 230 metrů čtverečnách LED obrazovek
- na stavbě a provozu areálu se podílí 2500 lidí 
- pivo se bude čepovat ze 122 kohoutků
- na místě bude 199 stánků
- o bezpečí se postará 260 členů ochranky

Další dny bude pozornost upřena na jazzpopového klavíristu a zpěváka Jamie Culluma, jenž přiveze aktuální pohodovou nahrávku Momentum. Mezi další headlinery patří i britští the xx, jejichž povedený koncert viděla nedávno pražská Lucerna, švédští experimentátoři The Knife anebo originální písničkář Devendra Banhart. Přesný rozpis koncertů si můžete prostudovat zde

Kromě hudebních čísel čekají na fanoušky i divadelní představení a různé workshopy a diskuse, připravena bude i tzv. busking stage, na níž si budou moci zahrát návštěvníci. Více informací o přihláškách na scénu najdete na webu festivalu. 

Colours of Ostrava se koná v industriální oblasti Dolních Vítkovic. Čtyřdenní vstupenky i lístky na jeden den budou k dostání přímo v pokladnách festivalu za 2100, resp. 1100 Kč. Sobotní lístek vyjde na 1300 Kč. 

Na Colours zahrají Sigur Rós či Jamie Cullum

reklama

Další články

  1. Čínský ekonomický růst znovu mírně zpomaluje

    Byznys ·

    Čínská ekonomika zpomaluje druhým čtvrtletím v řadě. Hrubý domácí produkt nejlidnatější země světa ve druhém kvartálu letošního roku činil 7,5 procenta, to je oproti před…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.