Na amerických trzích panuje nervozita, investoři čekají na prohlášení Fedu

Americká centrální banka Fed ve středu odpoledne oznámí závěry dvoudenního jednání členů měnového výboru. Řada ekonomů očekává, že Fed opustí svůj slib být “trpělivý” v případě možného zvyšování úrokových sazeb. Ať už dojde k posunu v rétorice americké centrální banky, nebo se nic nezmění, analytici se většinou shodnou na tom, že ke zvýšení úrokových sazeb by mohlo dojít už v červnu. Vyšší úrokové sazby by sice mohly naznačit, že americká ekonomika je silná a stabilní, někteří analytici si ale nejsou jistí, zda je silná natolik, aby byla schopná ustát růst nákladů na kapitál. Hlavni stratég investiční společnosti JonesTrading Michael O´Rourke agentuře Reuters řekl, že lidé od Fedu očekávají, že do jisté míry svůj postoj vyjasní.  

Na amerických akciových trzích nejistota ohledně dalších kroků Fedu způsobila určitou nervozitu mezi investory. Akcie v úterý prošly poměrně volatilním obchodováním. Dva z tří nejsledovanějších amerických indexů S&P 500 a Dow Jones nakonec ztratily 0,33, respektive 0,71 procenta, technologický Nasdaq naopak 16 setin procenta přidal.

 

Zdroj: Reuters

 

Na amerických trzích panuje nervozita, investoři čekají na prohlášení Fedu Foto: shutterstock.com - Fed

reklama

Další články

  1. Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

    Byznys ·

    Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na střed…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.