Na 50 000 Barmánců vyhnaly z domovů monzunové záplavy

Kolem 50 000 obyvatel Barmy již muselo opustit domovy kvůli trvajícím monzunovým dešťům, které způsobily záplavy. Pod vodou je řada vesnic i silnic, prudké přívaly strhávají mosty a úřady se s obtížemi snaží do postižených oblastí dostat pomoc, informovala dnes agentura Reuters.

Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, nicméně výbor pro likvidaci následků živelních pohrom vyzval obyvatele žijící v blízkosti řek a v níže položených oblastech, aby neprodleně opustili domovy. Hladiny vodních toků totiž už leckde vystoupaly nad úroveň znamenající nebezpečí. Odhaduje se, že záplavy mohou různým způsobem postihnout kolem 100 000 lidí.

Přívaly vody podle barmských médií například v Šanském státu na severu země strhly část šedesát metrů dlouhého betonového mostu. Rozsáhlé škody utrpěla rýžová pole a silnice v Karenském státu v centrální oblasti Barmy. Pod vodou jsou mnohé komunikace rovněž v Arakanském státu na západě země. Na letecky pořízených záběrech, které se objevily na sociálních sítích, je vidět velké plochy země ležící pod hnědou rozbahněnou břečkou.

Část Barmy sužují povodně každý rok při vrcholících monzunových deštích. Provázejí je sesuvy půdy a zejména velké škody způsobené v zemědělství. Nejhorší monzunové desetileté záplavy země zažila v roce 2015, kdy zahynulo kolem sta lidí a více než 330 000 přišlo o střechu nad hlavou.

 

 

Zdroj: ČTK

Na 50 000 Barmánců vyhnaly z domovů monzunové záplavy Foto: ČTK/AP/Thein Zaw

reklama

Další články

  1. Akcionář žaluje Facebook kvůli poklesu akcií

    Společnost ·

    Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Mohla by to být…

  2. Putin pozval Trumpa na návštěvu Moskvy

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa do Moskvy. Oba jsou na setkání připraveni, musí však k němu být vytvořeny vhodné podmínky. Š…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.