Muskův bratranec opouští Teslu, chce rozjet vlastní firmu

Americkou automobilku Tesla opouští jeden z členů rodiny jejího generálního ředitele Elona Muska. Je jím Muskův bratranec Lyndon Rive, který je spoluzakladatelem výrobce solárních panelů SolarCity, kterého v loňském roce Tesla odkoupila. Informovala o tom agentura Reuters, které Rive řekl, že chce založit novou společnost a trávit více času se svou rodinou.

„Můžu předat štafetu někomu jinému a sám si dopřát příležitost dělat něco jiného, ​​co by mohlo mít i další vliv,“ řekl Rive. Podle Reuters bývalý generální ředitel SolarCity opustí Teslu už v červnu. Společnost Tesla potvrdila, že Riveovi povinnosti budou rozděleny mezi vedení společnosti. 

Rive spoluzaložil SolarCity se svým starším bratrem Peterem v roce 2006 s finanční podporou od svého bratrance Elona Muska. Peter Rive, který v SolarCity plnil funkci technického ředitele, se bude nadále soustředit na solární střechy společnosti Tesla.

Tesla převzala SolarCity loni v listopadu. Dohodu za 2,6 miliard dolarů ale provázely vášnivé debaty. Řada akcionářů automobilky bylo dlouho proti této fúzi a označovali spojení společností za jasný střet Muskových zájmů. Na spojení ale nakonec kývlo 85 procent akcionářů. 

Musk se chce spojením společností Tesla a SolarCity přiblížit své vizi světového přechodu k udržitelné energetice generováním a skladováním čisté energie a zajišťováním dopravy, která ji využívá. Právě to je součástí jeho „Masterplánu“, o kterém jsme psali zde. V souvislosti chce nabízet nové produkty jako solární střešní tašky, za které už od minulého týdne od zájemců přijímá zálohy. 

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Muskův bratranec opouští Teslu, chce rozjet vlastní firmu Foto: Nadezda Murmakova / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Itálii skončil soud s kapitánem Costy Concordia

    Společnost ·

    Od ztroskotání výletní lodi Costa Concordia už uplynulo více než 5 let. Teprve nyní ale padl definitivní rozsudek nad jejím kapitánem Francescem Schettinem, kterému it…

  2. Koruna je nejsilnější od listopadu 2013

    Byznys ·

    Koruna dnes odpoledne posílila vůči euru na 26,47 Kč/EUR. Je tak nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila intervence proti posilování měny…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.