Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3

Spoluzakladatel společnosti Tesla a její generální ředitel Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém účtu první fotografie nového elektromobilu Model 3. Podle zpravodajského portálu BBC se tak stalo krátce poté, co vůz vyjel z montážní linky. 

Musk již v sobotu publikoval snímky s komentářem „první produkční Model 3“. Nový vůz Tesly je nejlevnější alternativou firmy, již si zájemci o tyto elektromobily mohou pořídit. Půjde o vůbec první vozidlo dostupné pro masový trh. Prvních třicet majitelů usedne za volant nové Tesly 28. července.

Základní cena čtyřdveřového elektromobilu dosahuje na 35 tisíc dolarů (805 000 korun). Jde přitom o poloviční cenu oproti druhému nejlevnějšímu modelu Tesly.

Zdroj: Twitter / Elon Musk

Od prosince do konce června se americké společnosti více než zdvojnásobila cena akcií. Stalo se tak poté, co investoři podpořili Muskovu strategii spojenou s přeměněním firmy na masového producenta. Nyní se cena akcií postupně dostává na původní úroveň.

Související:

Vše, co potřebujete vědět o novém elektromobilu Tesla Model 3

Tesla podle BBC uvedla, že v první polovině roku 2017 celosvětové dodávky jejich vozů vzrostly na 47 100 kusů. Jde přitom o spodní část její předpovědi, která počítala s prodeji v rozmezí mezi 47 tisíci až 50 tisíci vozů.

Tesla v rámci svého posledního reportu oznámila, že utrpěla ztrátu ve výši 889 milionů dolarů (20,4 miliardy korun).

Muskovy zveřejněné fotografie přicházejí po zprávě z minulého týdne, kdy Volvo oznámilo, že přestane vyrábět do roku 2019 vozy se spalovacím motorem. Své tradiční vozy tak chce nahradit právě elektromobily nebo hybridními vozidly. 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3 Foto: Twitter / Elon Musk

reklama

Další články

  1. Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun

    Společnost ·

    Vláda v pondělí projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obran…

  2. Irák porazil v Mosulu Islámský stát

    Společnost ·

    Irák oznámil vítězství nad teroristy ze samozvaného Islámského státu (IS) v Mosulu. Do města v neděli přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.