Musk slibuje novou strategii pro Teslu, akcie automobilky stoupají

Akcie automobilky Tesla vzrostly o více než 4 procenta poté, co její generální ředitel Elon Musk oznámil, že pracuje na nové strategii. Uvedl to na svém Twitteru. Nenaznačil však, co by měl nový plán obsahovat. Uvedl to server BBC.

Firma se v poslední době potýká s několika nepříjemnostmi. Teslu například zasáhla diskuse nad navrhovanou fúzi s poskytovatelem solárních panelů vedeného Muskem.Firma také potvrdila, že opět spadl její krátkodobý cíl výroby automobilů. 

Tesla se také před několika týdny musela vypořádat s havárií jednoho ze svých automobilů, která kvůli režimu autopilota způsobila řidiči smrt. Před několika dny pak došlo k druhé havárii stejného modelu. Americké úřady tak nyní prošetřují, zda stál za autonehodou také režim autopilota.

Původní plán pro automobilku Tesla zveřejnil detailně Musk v srpnu 2006. Jeho smyslem je vyrábět nízkonákladové rodinné auto, které by bylo ekologičtější než alternativy na bázi benzínu. V souvislosti s tím také v dubnu tohoto roku automobilka představila nový vůz Model 3, na které už Tesla obdržela více než 400 tisíc objednávek.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Musk slibuje novou strategii pro Teslu, akcie automobilky stoupají Foto: Jonathan Weiss / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.