Musk: Pokud Trump vypoví pařížskou dohodu, končím jako jeho poradce

Americký prezident Donald Trump by dnes večer měl oznámit, zda podpoří mezinárodní pařížskou dohodu o klimatu. Americká média předpokládají, že dojde k jejímu vypovězení. V této souvislosti americkému prezidentovi pohrozil miliardář a generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk. Pokud Trump klimatickou dohodu vypoví, tak Musk odstoupí z jeho týmu poradců.

Musk to napsal ve středu na svůj Twitter. Na sociální síť zároveň uvedl, že udělal vše pro to, aby USA ve smlouvě udržel.

Musk je v současné době jedním z 18 vedoucích pracovníků, kteří slouží jako Trumpovi obchodní poradci. Formálně je tato skupina známa jako strategické a politické fórum. Do strategického a politického fóra Trump vedle Muska jmenoval také generální ředitelku koncernu General Motors Mary Barrovou, šéfa společnosti alternativní taxislužby Uber Travise Kalanicka nebo generální ředitelku Pepsi Indru Nooyi. Kalanick se však z fóra rozhodl odstoupit na protest proti Trumpovu imigračnímu dekretu.

Musk je také součástí prezidentovy iniciativy pracovních míst ve výrobě a pravidelně se setkával s Trumpem nad diskuzemi o potřebě zvýšit výdaje na infrastrukturu.

Trump své rozhodnutí o dohodě, kterou zpochybňuje od své loňské volební kampaně, hodlá zveřejnit ve 21:00 středoevropského času. Od odstoupení od klíčového dokumentu, který je celosvětovým ujednáním o ochraně před šířením škodlivých emisí, Trumpa v minulých dnech varovala kromě Muska i řada světových osobností. 

Musk řekl, že na problémy v oblasti klimatu upozornil Bílý dům už předtím, ale že se i přes tyto snahy dostal pod palbu kritiků. V dubnu Muska vyzval investor Silicon Valley celostránkovou reklamou v nedělních vydáních Washington Post a New York Times k tomu, aby na svůj post poradce rezignoval.

 

 

Zdroj: Zet, CNN

Musk: Pokud Trump vypoví pařížskou dohodu, končím jako jeho poradce Foto: Elon MUSK; Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.