Musk neustál kritiku a pustil se do hrdiny se zásluhou na záchraně dětí z thajské jeskyně

Miliardář a vlastník řady technologických společností Elon Musk neunesl kritiku směřující na jeho miniponorku, kterou chtěl použít k záchraně 12 chlapců a jejich trenéra uvězněných v thajské jeskyni. V neděli zveřejnil tweet s nepodloženými tvrzeními proti odborníkovi Vernonu Unsworthovi, který se kriticky opřel do Muskovi miniponorky. Více už o tom informoval zpravodajský portál CNN.

Unsworth se přitom spolupodílel na záchranné misi, díky níž došlo k záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra. Brita žijícího v Thajsku označil ve svém tweetu za pedofila. Tento neověřitelný výrok přišel poté, co Unsowrth označil miniponorku za “PR kousek”.

Podle CNN neexistuje žádný důkaz, který by prokázal, zdali je Muskovo prohlášení pravdivé. Unsworth v pondělí oznámil, že zvažuje žalobu proti Muskovi.
“Nebudu dělat žádné další prohlášení na něj, ale myslím si, že si lidé uvědomují, jaký je to typ člověka,” řekl Unsworth podle CNN.

 Zdroj: YouTube / Guardian News

“Ponorka neměla absolutně žádnou šanci uspět. Neměl představu o tom, jaký byl průchod jeskyní. Ponorka měřila přibližně pět stop a šest palců, byla neohebná, takže by se nedokázala vyhýbat překážkám….šlo o obyčejný pokus o zvýšení publicity,” řekl zkušený speleolog. Jeho znalosti jeskynního systému Tham Luang přitom napomohly v záchraně mladých fotbalistů  s jejich trenérem.

Musk podobně zareagoval na kritiku ze strany jednoho z novinářů a označil jej za “blázna”.

V souvislosti s kritikou záchranáře si Musk ale nevybral správně. Řada lidí Unswortha totiž považuje za hrdinu. Britové dokonce požadují, aby byl oceněn rytířským titulem.

 

Zdroj: CNN, YR News

Musk neustál kritiku a pustil se do hrdiny se zásluhou na záchraně dětí z thajské jeskyně Foto: Flickr.com: Elon Musk

reklama

Další články

  1. Nové referendum? Mluvčí Mayové jej vylučuje

    Společnost ·

    Plán vlády premiérky Theresy Mayové zveřejněný minulý týden představuje jediný způsob, pomocí něhož lze docíit dohody o odchodu Británie z Evropské unie, který bude v …

  2. Česko nepomůže Itálii s migranty

    Společnost ·

    Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to premiér Andrej Babiš na dotaz týkající se aktuální italské žádosti o pomoc s uprchlíky. Babiš trvá na tom, že …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.