Murdoch koupí zbytek televizní společnosti Sky za téměř 380 miliard korun

Americká mediální skupina 21st Century Fox se dohodla na úplném převzetí britského provozovatele placeného televizního vysílání Sky. Za zbytek podniku zaplatí 11,7 miliardy liber (378,2 miliardy Kč). Americká skupina, kterou vlastní mediální magnát Rupert Murdoch, má ve Sky dlouhodobě podíl 39,1 procenta.

Firmy se na spojení předběžně dohodly minulý týden. Dohoda ohodnocuje každou akcii Sky na 10,75 libry, což bylo téměř 40 procent nad závěrečnou cenou na burze den před předložením návrhu na spojení. Částka celou firmu ohodnocuje na 18,5 miliardy liber. Americká skupina tak navzdory stížnostem některých investorů svoji původní nabídku nezvýšila, podotýká agentura Reuters.

21st Century Fox, která vlastní kabelové sítě Fox News a FX, vysílací kanál Fox a velké Hollywoodské filmové studio, převzetím získá distributora v Evropě. Sky má asi 22 milionů zákazníků v Británii, Irsku, Německu, Itálii a Rakousku.

Britská mediální společnost British Sky Broadcasting Group (BSkyB) předloni převzala za 5,3 miliardy liber placené televize Sky v Německu a v Itálii. Stala se tak největším poskytovatelem placených televizí v Evropě a po těchto akvizicích svůj název zkrátila na Sky.

Fox byla součástí Murdochovy skupiny News Corporation, která před pěti lety usilovala o koupi celé BSkyB. Od tohoto záměru ale ustoupila kvůli skandálu kolem odposlechů, jež praktikoval bulvární týdeník News of the World z Murdochovy skupiny. News Corporation se v roce 2013 rozdělila do dvou samostatných.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Murdoch koupí zbytek televizní společnosti Sky za téměř 380 miliard korun Foto: wikimedia.commons.org

reklama

Další články

 1. Sold Out Biz: Jak hledat nové obchodní klienty

  Byznys ·

  Pro obchodníka začátečníka je naprostou nutností sestavení databáze klientů. Jak vyhledávat nové klienty poradil v druhém díle pořadu Sold Out Biz key account manager …

 2. Trump se setkal se svými kritiky ze Silicon Valley

  Byznys ·

  Nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump se ve svém newyorském sídle setkal se řediteli amerických technologických gigantů. Mnozí z nich přitom jeho předvol…

 3. Fed po roce rozhodl o zvýšení úrokových sazeb

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) po roce zvýšila svou základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na 0,50 až 0,75 procenta. Banka ve středu rovněž signalizova…

 4. Úskalí mladých českých vědců

  ·

  Jak se v Česku žije mladým vědcům? Na jaká naráží úskalí? A dokáží obstát v celosvětové konkurenci? Hostem pořadu Neuron Future byl Jan Havlík, anorganický chemik a na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.