Mobilní internet LTE loni zrychlil až o třetinu

Během loňského roku stoupla až o třetinu průměrná rychlost internetu v mobilních sítích. Nejrychlejší síť LTE měl Vodafone. Jeho rychlost meziročně vzrostla o 25 procent na 43 Mbit/s. Informace vycházejí z měření odborného serveru DSL.cz. Hlavním důvodem zvyšování rychlosti internetu je růst kvality používaných technologií.

Druhou nejrychlejší síť měl v prosinci T-Mobile s průměrem 38 Mbit/s, což je o 31 procent více než před rokem. Rychlost u O2 naopak podle měření meziročně klesla o šest procent na 30 Mbit/s.

Pokrytí LTE sítěmi se za poslední rok zvýšilo ze zhruba 90 procent až na 99 procent populace. Telefony podporující LTE používají více než dvě pětiny zákazníků a spotřeba dat výrazně roste. Například u největšího operátora T-Mobile loni vůbec poprvé přesáhnul průměr spotřebovaných dat na zákazníka jeden GB.

Rychlost pevného připojení přes telefonní linky xDSL se loni zvýšila o 12 procent na 13 Mbit/s, kabelový internet meziročně zrychlil o 12 procent na 34 Mbit/s a připojení po optických sítích si v průměru polepšilo o devět procent na 29 Mbit/s.

Bezdrátové Wi-Fi sítě dosahovaly průměrné rychlosti přes 14 Mbit/s, což je o pětinu více než na konci roku 2016. Rychlost v jednotlivých sítích se pohybuje od osmi do 22 Mbit/s.

 

 

Zdroj: ČTK

Mobilní internet LTE loni zrychlil až o třetinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Odklání si KLDR globální kryptoměnu?

    Bezpečnost ·

    Španělská bezpečnostní počítačová firma AlienVault zřejmě nalezla software, kterým si Severní Korea přesměrovává na svůj server globální kryptoměnu. Aplikace byla vytv…

  2. Má Visegrádská skupina svou budoucnost v EU?

    Společnost ·

    Sdružení čtyř států střední Evropy, tj. Česka, Polska, Slovenska a Maďarska, vzniklo na začátku roku 1991. Původně skupina vznikla za účelem spolupráce při integraci d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.