Měnová politika není „samospásná“, potřeba jsou i jiné kroky, říká Tůma z Partners

Podle analytika společnosti Partners Aleše Tůmy je třeba hledat i jiné způsoby, jak rozhýbat evropskou ekonomiku, než jen nízké úrokové sazby a laciné úvěry. O tom, co mohou investoři očekávat v posledních čtyřech měsících roku v pořadu Investice Zet také diskutuje ekonom společnosti Akcenta Miroslav Novák.

„Je problém doufat v ekonomické oživení, které bude jenom tažené tím, , že se napumpují ekonomické úvěry,“ řekl Aleš Tůma v první části pořadu Investice Zet. „Problém evropské ekonomiky je hlubší. Dlouhodobě bude Evropa muset najít jinou cestu kupředu než jenom měnovou politiku. Měnová politika není nikdy samospásná.“

V dalších částech pořadu se hosté zaměřili na vyhlídky oživením americké ekonomiky a na rizika, která budou finanční trhy ohrožovat v druhé půlce roku. 

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

Zdroj: Zet

Měnová politika není „samospásná“, potřeba jsou i jiné kroky, říká  Tůma z Partners Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.